Ana Sayfa Teknoloji 30 Mart 2023 0 Görüntüleme

Sony’nin Yeni Full Frame Vlog Kamerası ZV-E1, Üst Düzey İçerik Oluşturma Deneyimini Sunuyor

Sony, üst seviye içerik oluşturma tecrübesi için yüksek performanslı 35 mm full frame manzara sensörüne sahip değiştirilebilir lensli yeni vlog kamerası ZV-E1’i duyurdu. Sony’nin Vlog kamera serisinin en üstünde yer alan bu kamera; Sony E mount sistemi , gelişmiş teknolojisi, güçlü tonlama performansı, düşük gürültü ve yüksek hassasiyetli sinematik imgeleri ile öne çıkıyor. Dünyanın en kompakt ve en hafif gövdesiyle  olağanüstü hareket kabiliyeti sunarken, en incelikli çalışmalarda vlogger’lar için azamî özgürlükte yaratıcı ve çok taraflılık sağlıyor.

ZV-E1’in temel özellikleri:

• Dünyanın en küçük, en hafif, full frame değiştirilebilir lensli vlog kamerası2 ii
• 15+ durak enlem ve yüksek hassasiyete sahip full frame arttan aydınlatmalı CMOS Exmor R™ sensör
• Sony E-mount Sistemi
• BIONZ XR™ manzara sürece motoru
• AI tabanlı Gerçek Vakitli AF  Tanıma ve Güçlü Gerçek Vakitli İzleme 
• Yükseltilebilir 4K 60p, 4K 120p 
• S-Cinetone içeren Sinematik Vlog Ayarı 
• 5 eksenli optik gövde içi manzara sabitleme ve Dinamik Faal Mod sabitlemev
• AI tabanlı Otomatik Çerçeveleme  ve Çerçeveleme sabitleme 
• S-Gamut3.Cine/S-Log3 ve S-Gamut3/S-Log3
• Nefes Telafisi işleviviii
• Eser Vitrini Ayarı  ve tek dokunuşla Bokeh Anahtarı
• Değişken yönlendirilebilirliğe sahip Akıllı 3 Kapsül Mikrofon
• Kolay izleme için değişken açılı dokunmatik LCD ekran
• Kolay, kararlı akıllı telefon bağlantısı
• Sürdürülebilir tasarım

Sony Avrupa Görüntüleme Eserleri ve Tahlilleri Pazarlama Lideri Yann Salmon Legagneur; ” ZV-E1, içeriklerini yükseltmek isteyen vlogger’lar için üst seviye içerik oluşturma tecrübesini sunmak üzere tasarlandı.” dedi. “Bu, AI teknolojisiyle desteklenen en yeterli vlog kamerası en yeterli içeriği sunmasını isteyen yaratıcılar için inanılmaz bir kamera.”

Konuyu vurgulayan etkileyici görüntüler

ZV-E1, yüksek hassasiyet, düşük gürültü ve harika bokeh sağlayan yaklaşık 12,1 aktif megapiksel ile 35 mm full frame arttan aydınlatmalı CMOS Exmor R™ sensörüne sahip özel bir vlog kamerası olarak öne çıkıyor.

Önceki çeşitlere nazaran 8 kata kadar  daha fazla süreç gücü ile BIONZ XR™ manzara sürece motoru, yüksek hassasiyetli performansı, tonlama işlemeyi, renk reprodüksiyonunu, düşük gürültülü performansı ve daha fazlasını kıymetli ölçüde güçlendiriyor. Manzara sensörü tarafından üretilen yüksek hacimli datalar, 120p’de 4K (QFHD: 3840 x 2160)  çekim yapılırken dahi gerçek vakitli olarak işlenebiliyor. BIONZ XR işlemci, geliştirilmiş AF suratına ve hassasiyetine de değerli ölçüde katkıda bulunuyor.

Yüksek kaliteli 4K (QFHD) görüntü, 40 piksel gruplamaya gerek olmadan 10 bit 4:2:2’de full frame okumayla kaydedilebiliyor. Böylece hareli yahut pürüzlü olmayan yüksek çözünürlüklü 4K çekim sunarken görüntü kaydı için full frame formatının etkileyici avantajlarını sunuyor.

Kullanıcılar 4K 60p çekim yapabiliyor ve harika akıcı 5x (maks.) ağır çekim imajlarla Creators’ Cloud aracılığıyla 4K 120p’ye yükseltebiliyor . 60p’de XAVC S-I formatını kullanırken görüntüyü S&Q modunda  ağır yahut süratli çekimde direkt yine oynatırken, azamî 600 Mb/sn (4:2:2 10-bit, H.264, All-I)  bit suratı ile inanılmaz manzara kalitesi sunuyor. Yükseltildiğinde ve XAVC S formatı kullanıldığında, 240 fps’de  Full HD çözünürlüğe sahip 10 kata kadar ağır çekim kullanılabiliyor ve dinamik sporlar ve öbür aksiyon çeşitleri hakkında yeni bakış açıları sağlıyor.

15+ durak enlemi , çok çeşitli aydınlatma şartlarında vurgu yahut gölge detayını kaybetmeden doğal görünen imajlar yakalamayı mümkün kılıyor.

Standart ISO aralığı hem fotoğraflar hem de görüntüler için 80’den 102400’e kadar uzanıyor. Fotoğraflar için genişletilmiş aralık 40 ila 409600’ken ve sinemalar için genişletilmiş aralık 80 ila 409600 olarak öne çıkıyor.

Sinematik dilekleri gerçeğe dönüştürün

ZV-E1, uzun metrajlı sinemalara benzeyen sahneler oluşturmanın sezgisel bir yolu olan Sinematik Vlog Ayarları  ile göze çarpan içerikler oluşturulmasına imkan sağlıyor. Uygun bir “Görünüm ve Ruh Hali”  seçerek, herkes sahneye ve yaratıcı emele ülkü formda uyan sinematik vlog imgeleri oluşturabiliyor. Sinematik Vlog Ayarı, doğal orta tonların yanı sıra sinematik görünüm ve cilt tonlarını geliştirmek için gerekli olan yumuşak renkler ve pürüzsüz vurgular sunan “Görünümler”i , makul renkleri vurgulayan “Ruh Halleri”ni  ve otomatik netlemenin ne kadar süratli değişeceğini belirleyen AF geçiş suratını  içeriyor. 24 fps  kare suratı ve imajın üstünde ve altında siyah bantlar bulunan geniş ekran Sinemaskop en uzunluk oranı (2,35:1)  sayesinde genel sinema hissinin gücü arttırılıyor.

ZV-E1’de bulunan S-Cinetone gerçek sinematik görünüm sağlıyor. Sony’nin Cinema Line teknolojisine dayanan S-Cinetone, sinema kalitesinde sağlıklı görünen cilt rengi için gerekli olan doğal orta tonları sunuyor.
Bir dizi yeni “Yaratıcı Görünüm”, direkt kamerada fotoğraflar ve görüntüler için enteresan görünümler oluşturmayı kolaylaştırıyor. 10 “Yaratıcı Görünüm”, oldukları üzere kullanılabilen yahut özelleştirilebilen ön ayarlar olarak sağlanıyor. Dahası, yeni eklenen “Görüntü Tarzım” , “Akıllı Otomatik” yahut “Sahne Seçimi” modunda çekim yapmayı mümkün kılıyor, dokunmaya hassas monitördeki simgeler, art plan bokehini, parlaklığı ve renk tonunu direkt ayarlamanın yanı sıra bir “Yaratıcı Görünüm” seçmeyi kolaylaştırıyor.
Gelişmiş yapay zeka ve önder teknoloji, daima olarak çarpıcı imgeler sunuyor

Gerçek Vakitli AF Tanıma, hareketi hakikat bir formda tanımak için husus formu datalarını kullanan yenilikçi bir yapay zeka sürece ünitesi içeriyor.  İnsanlarda pozlama iddia teknolojisi, sadece gözleri değil, birebir vakitte beden ve baş pozisyonunu yüksek hassasiyetle tanımak için öğrenilmiş insan formlarını ve duruşlarını kullanıyor. Yapay zeka sürece ünitesi, farklı duruşlara sahip birden fazla özne ortasında bile ayrım yapabiliyor ve ferdi yüzlerin tanınması da güzelleştirebiliyor, böylelikle bir öznenin yüzü eğik, gölgede yahut geriden aydınlatmalı olduğu kuvvetli durumlarda izleme güvenilirliği elde ediliyor. İnsan ve hayvana  ek olarak, AI sürece ünitesi artık kuş , böcek, araba/tren ve uçak  nesnelerini tanımayı mümkün kılarak hem fotoğraf hem de görüntü çekerken daha da fazla esneklik ve güvenilirlik sağlıyor.

ZV-E1, mevzuyu belirleyerek ve deklanşöre yarım basarak etkinleştirilebilen AI tabanlı Gerçek Vakitli İzlemeiv özelliğiyle kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Kamera sonrasında mevzuyu otomatik olarak takip ediyor ve kullanıcıyı çerçeveleme ve kompozisyona konsantre olmaya bırakıyor. Yeni kamera, süratli Hibrit AF ile süratli çekim ve kararlı izleme sunarken detaylı AF ayarları sayesinde üst seviye hassasiyet ve denetim sağlıyor.

Kompakt, hassas sabitleme ünitesi ve optimize edilmiş algoritmalara sahip gyro sensörler, ZV-E1’in tam manzara kalitesi potansiyelini sunmaya yardımcı olan 5,0 adıma  kadar sabitleme sağlıyor. Kamera sarsıntısı 5 eksende algılanıyor  ve faal bir halde düzeltiliyor. Kameranın gövdesinde yer alan imaj sabitleme teknolojisi, kendi sabitlemesini içermeyen E-mount lensler de dahil olmak üzere çok çeşitli lenslerle tesirli sabitleme sağlayabiliyor.

Dinamik Faal Mod stabilizasyonu , evvelki modellerde sağlanan Faal Mod’dan  yaklaşık yüzde 30 daha tesirli olmasıyla öne çıkıyor. Bu, hareket halinde pürüzsüz ve stabil vlog imajları çekmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

ZV-E1 yapay zeka tabanlı Otomatik Çerçeveleme özelliği  sayesinde röportaj, müzik performansı, yemek pişirme ve çok daha fazla mevzu için ülkü bir ekipman olarak öne çıkıyor. Yapay zeka tabanlı mevzu tanıma teknolojisini kullanan Otomatik Çerçeveleme özelliği, görüntü çekerken mevzuyu besbelli bir pozisyonda tutmak için çerçeveyi otomatik olarak kırpıyor. Kamerayı hareket ettirmeden bile kadraj, mevzuyu düzgün bir formda takip edecek halde daima olarak ayarlanıyor, bu da tek kişilik çekim süreçlerinde kullanıcının iş akışını kolaylaştırıyor. İzlenecek obje, fotoğraf makinesinin dokunmatik ekranı yahut bir akıllı telefondaki Creator’s Uygulaması aracılığıyla kolaylıkla seçilebiliyor.

Nefes Telafisi , dengeli bir görüş açısını korumak ve pürüzsüz, dramatik odaklama efektleri elde etmek için odaklanırken imaj kaymalarını bastırıyor. Fotoğraf makinesi birebir vakitte, küme selfie’leri yahut küme portreleri çekerken bokeh efektini otomatik olarak ayarlayan ve tanınan birden fazla yüze odaklanan Çoklu Yüz Tanıma  özelliğine sahip; bu, sadece öndeki yüzlerin odakta olması ve daha arkadakilerin odak dışı olması üzere sıkıntıları önlüyor.

ZV-E1 ayrıyeten öznenin çerçevedeki pozisyonunu otomatik olarak sabit tutan bir Çerçeveleme Sabitleyici’yexxxiv sahip. Gelişmiş yapay zeka tabanlı obje tanıma teknolojisi, elde çekim sırasında objeyi sıkıntısız ve sabit bir formda çerçevede tutmak için kameranın Dinamik Etkin Mod manzara sabitleme özelliğiyle birlikte çalışıyor. Böylece takip çekimleri yaparken yahut obje etrafında çekim yaparken epeyce akıcı görüntüler oluşturmayı mümkün kılıyor.

ZV-E1 ile cilt tonları, fotoğraf ve görüntü için bağımsız olarak optimize ediliyor. Böylelikle selfie yahut vlog çekerken cilt doğal ve hoş bir halde işleniyor. Kamerada ayrıyeten, görüntü çekerken tek dokunuşla art plan bokeh güzelleştirmesi  ve yumuşak bir cilt efekti  için bir Bokeh Anahtarı yer alıyor.
Bununla birlikte ZV-E1 eser inceleme görüntüleri için Eser Tanıtımı Ayarını  da içeriyor, böylelikle kullanıcılar sunumu yapan kişinin yüzünden lensin önünde tutulan bir esere ve akabinde tekrar geriye odaklanabilir.

Pürüzsüz, kolay, çok istikametli yakınlaştırma

ZV-E1, kullanıcılara yaratıcı yakınlaştırma denetimi  sunuyor. Kavrama yerinin üst kısmında bulunan zum kolu sadece uyumlu motorlu yakınlaştırma lenslerini denetim etmekle kalmıyor, birebir vakitte Clear Image Zoom’un güçsüz yakınlaştırma ve sabit lenslerle daha az imaj bozulmasıyla kullanılmasına imkan tanıyor. Bu, birçok proje için gereken lens sayısını değerli ölçüde azaltıyor.

Gerçek Vakitli AF Tanıma, Gerçek Vakitli İzleme ve netleme alanı ayarları, dijital olarak yahut Clear Image Zoom ile yakınlaştırma yapılırken etkin kalarak, dijital yakınlaştırma süreçleri sırasında bile fotoğraf makinesinin etap algılamalı AF sisteminin tam hassasiyetine ve suratına ulaşılmasını sağlıyor.
Unutulmaz anları ve durumları yakalamak için vakti denetim edin
Kamerada yer alan Time-lapse çekim oluşturma özelliği, bulutların, insanların, kentlerin ve öbür yavaş değişen objelerin hareketleri üzere hızlandırılmış dizilerin eşsiz halde kaydedilmesine yardımcı oluyor. Pozlama aralığı  1 saniyeden 60 saniyeye kadar ayarlanabiliyor, böylece yavaş hareketi eğlenceli hızlandırılmış dizilere sıkıştırmayı kolaylaştırıyor.

Güçlü vlog içeriği için gelişmiş ses

ZV-E1, rüzgar ve etraf gürültüsünün sorun olabileceği dış yer şartlarında net ses alabilen ve rüzgar sesini değerli ölçüde azaltabilen değişken taraflılığa sahip yüksek performanslı 3 kapsül mikrofona sahip. Otomatik , Ön , Tüm Taraflar  ve Art  yönlülük ayarları, çeşitli ortamlara uyacak halde yer alıyor ve yüz tanıma doğrultusunda otomatik olarak bir tarafa geçiyor, böylelikle kullanıcılar basitçe optimum kayıtlar yapabiliyor.

Ayrıca, dijital ses arabirimine sahip bir Çoklu Arayüz (MI) yuvası içeriyor. Mikrofon ve kulaklık jakları, genişletilmiş ses özellikleri sunuyor.

İçerik oluşturucuların muhtaçlığını karşılayacak gelişmiş düzenleme desteği
ZV-E1, gelişmiş görüntü kayıt modlarını destekliyor. Full Frame manzara sensörünün süratli okuma ve yüksek hacimli bilgi sürece özellikleri, piksel gruplaması olmadan full frame 4K okumaya imkan tanıyor ve ayrıyeten değerli ölçüde uygunlaştırılmış imaj kalitesi ve daha esnek, post yapımda verimli düzenleme özelliklerini sunuyor.

ZV-E1, Long GOP yahut All Intra sıkıştırma kullanılırken dahili olarak 10 bit 4:2:2 görüntü kaydedebiliyor, dahili çerçeve içi (All-I)  kaydı ve MPEG-H HEVC/H.265 codec bileşenini kullanarak XAVC HS  formatında kaydı destekleyerek yaklaşık iki kat randıman sağlıyor.

Vlog kamera ayrıyeten otomatik yahut manuel olarak 640 ile 102400 (genişletilmiş ISO modunda 160 ve 409600) ortasında ayarlanabilen Esnek ISO’ya ve atanabilir LUT’lara sahiptir. Böylelikle kullanıcılar evvelden ayarlanmış Log modları dışındaki modlarda muhakkak görünümler oluşturabilir. 

Akıcı, kolay vlog için tasarlandı

ZV-E1, yandan açılan değişken açılı LCD Ekranı, vlog için optimize edilmiş denetim nizamı ve kavrama sayesinde kayıt sırasında kolay izleme ve dokunma fonksiyonu sağlıyor.

Kullanışlı, kendinden emin çekim için özellikler

Yeni vlog kamera, Sony’nin yüksek kapasiteli Z pili ve süratli şarjı destekleyen USB PD (Güç Dağıtımı) ile uzun periyodik kayıt için kesintisiz güç sunuyor . Daha da uygun güç performansı için imaj sürece motoru, manzara sensörü ve ilgili devreler, tüm çekim şartlarında güç tasarrufunu optimize ediyor.

Olağanüstü mobilite için kompakt ve hafif

ZV-E1, full frame CMOS sensörü ve lens değiştirilebilirliği ile dünyanın en kompakt, hafif vlog kamerası olarak öne çıkıyor . Harika hareketliliği, vlogger’lara yaratıcı söz için yeni yetenekler sağlıyor.
Toza ve neme sağlam bir dizayna sahip olan  ZV-E1, Kablosuz Uzaktan Kumandalı (GP-VPT2BT) bir Çekim Kolu ile kullanılıyorsa tek elle bile rahatça denetim edilebiliyor .

Creator’s Cloud ve kolay akıllı telefon bağlantısı

İçerik oluşturucular, Sony’nin yeni duyurulan Creator’s Cloud  platformu ve kolay akıllı telefon teması sayesinde kolay kolay bağlanıp içerik paylaşabiliyor. Kullanıcılar, toplumsal uygulama kullanımı için aktarılan 15, 30 ve 60 saniyelik kliplerle  kaydedilen manzaraların kısımlarını belirlemek için Çekim İşaretleri’ni  kullanarak klipleri bir akıllı telefona süratli bir formda yükleyebiliyor.

Creator’s App, ZV-E1’i akıllı telefondan denetim etmek ve kamerada çekilen fotoğrafları ve görüntüleri akıllı telefona aktarmak için kullanılabiliyor. Kamera pili ve medya durumu akıllı telefondan izlenebilirken, tarih yahut kamera isimleri istenildiği üzere düzenlenebiliyor. Creator’s App ayrıyeten kamera yazılımını güncellemek için uygun bir yol da sağlıyor.

Derinlemesine düzenleme

ZV-E1, fiyatsız Catalyst Browse masaüstü uygulamasında, fiyatlı Catalyst Prepare masaüstü uygulamasında  veya eklentide  düzenleme yaparken faydalı olabilecek imaj sabitleme ve kamera döndürme meta bilgilerini kaydediyor. Bu sayede düzenleme sırasında lens soluma telafisi uygulanabilmesine imkan tanıyor.

Yüksek kaliteli canlı yayın

USB aracılığıyla bir şahsî bilgisayara yahut akıllı telefona bağlandığında  canlı içeriği olduğu üzere en yüksek kalitede yayınlıyor. ZV-E1 bir 4K (2160p) web kamerası olarak fonksiyon görüyor ve çevrimiçi toplantıları, canlı aktiflikleri ve hatta aile ve arkadaşlarla yapılan kolay sohbetleri yaratıcılığı yeni boyutlara taşıyor.

Sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlandı

Sony’nin Road to Zero ve 2030 yenilenebilir güç amacı üzere global teşebbüslerle sürdürülebilir bir geleceğe yönelik taahhüdüne ek olarak, ZV-E1 bilhassa sürdürülebilirlik düşünülerek geliştirilmesiyle öne çıkıyor.

Kamera, fonksiyonellikten ödün vermeden Sony’nin çevresel tesirini azaltmak için geri dönüştürülmüş pet şişelerden  yapılan elyafların kullanıldığı  bir ön cama sahip.

Son olarak, ZV-E1’in dış ambalajı etrafa hassas, plastik içermiyor ve Sony’nin bambu, şeker kamışı ve geri dönüştürülmüş kağıttan oluşan “Orijinal Karışım Malzemesi”ni kullanıyor. Ayrıyeten, Sony’nin çevresel ayak izini en aza indirmek için eser çantalarında bitki bazlı dokunmamış kumaşlar kullanılıyor .
ZV-E1, görme engelliler  için ekran okuyucu fonksiyonu de dahil olmak üzere çalışmayı çeşitli biçimlerde kolaylaştıran yeni erişilebilirlik özellikleri içeriyor. Erişilebilirlik özellikleri, herkesin ZV-1E’yi kullanarak çekim ve oynatmanın keyfini çıkarmasına imkan tanıyor.
 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

hack forum bahis forum onwin giriş fethiye escort gaziantep escort gaziantep escort hack forum hacker sitesi bursa eskort meritking meritking meritking meritking giriş antalya escort bahis siteleri casibom deneme bonusu veren siteler cosmiczozo.org Tarafbet giriş istanbul escort escort marmaris