Ana Sayfa Ekonomi 30 Nisan 2023 185 Görüntüleme

Kayseri OSB 20. Mali Genel Şura gerçekleştirildi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Genel şuraya; Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, AK Parti Milletvekili Adayı Şaban Çopuroğlu, AK Parti Vilayet Lideri Fatih Üzüm, MHP Milletvekili Adayı Adnan İncetoprak, Melikgazi Belediye Lideri H. Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Sanayi Odası Lideri Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Odası Lideri Ömer Gülsoy, KAYSO Meclis Lideri Abidin Özkaya, Çinkom-İpek Mobilya İdare Konseyi Lideri Saffet Arslan, İncesu OSB İdare Heyeti Lideri İrfan Püsküllü, Mimarsinan OSB İdare Konseyi Lideri Lütfi Çarşıbaşı, Sanayi ve Teknoloji Vilayet Müdürü Kamil Akçadırcı, Kayseri Ziraat Odaları Vilayet Uyum Lideri Abdülkadir Güneş, ASKON Kayseri Şube Lideri İlker Barlı, KAYMOS Lideri Hasan Arapoğlu, Nobel Fxpo Fuarcılık İdare Heyeti Lideri Erhan Çelik, Kayseri OSB İdare Konseyi Lideri Mehmet Yalçın, Kayseri OSB İdare Heyeti Lider Vekili Murat Yibur, Kayseri OSB İdare Konseyi Üyeleri Zafer Baktır, Nihat Bozkurt ve Nuri Çetinçağlar, Kayseri OSB Kontrol Şurası üyeleri Mustafa Gengeç ve Mehmet Yusuf Sarıalp, endüstriciler ve konuklar katıldı.

Genel şurada Divan Başkanlığına Melikgazi Belediye Lideri ve KAYSER AŞ İdare Heyeti Lideri H. Mustafa Palancıoğlu, Divan Üyeliklerine ise Kayseri Sanayi Odası Lideri Mehmet Büyüksimitçi ve Kayseri Ticaret Odası Lideri Ömer Gülsoy seçildi.

20. Mali Genel Konseyde konuşma yapan Kayseri OSB Lideri Mehmet Yalçın, “Genel Heyetimizin bölgemize, kentimize ve ülkemize hayırlar getirmesini Ulu Allah’tan niyaz ediyorum. Alacağımız kararların, bölgemizde faaliyet gösteren tüm sanayicilerimize daha uygun, kaliteli ve nitelikli hizmet verilmesine büyük katkı sağlayacağına olan inancımı da bilhassa belirtmek istiyorum.” dedi.

Başkan yalçın konuşmasında, “24 Haziran 2022’de sizlerin teveccühü ile vazifeye geldik. O günden bugüne kadar, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin çalışma prensiplerini sanayicilerimiz lehine olacak halde değiştirdik. Sanayicimizin hizmetkârı olduk. Beytülmal’a el uzatmadık, el uzatılmasına imkân vermedik. Hiç kimse ile hengame içinde olmadık. Mazeretler üretmedik. “Şöyle Olmuştu, Bu türlü Söylenmişti”nin peşine düşmedik. Sırf Allah isteği için sanayicilerimize hizmet etmenin çabasına düştük.” Sözlerini kullandı.

Başkan Yalçın, “Göreve geldiğimiz günden itibaren, eksikleri tespit ettik. Yapılması gereken işleri planladık. Projelerimizi oluşturduk. Sanayicilerimizin ziyanına olduğu tespit edilen yetersiz ve yersiz bulunan tüm hizmetler durdurduk. Zararın neresinden dönülürse kârdır mantığı ile hareket ettik. Demirbaş sayımı yaptık. Evvelki idare periyodunda ortaya çıkan şikayetlere ait, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca ikinci sefer müfettişler görevlendirildiği hepinizin malumudur. Dubai Ticaret Merkezi ve öteki heyeti şirketlerle ilgili ticari faaliyetlerin devam etmesinden ötürü, Bakanlık müfettişleri tarafından Kayseri OSB’deki ziyan tespit edilememiştir. Dubai Ticaret Merkezi ve kelam konusu şirketler kapatıldıktan sonra durumun akıbeti Bakanlığımız tarafından istenmiştir. Vazifeye geldiğimizde önümüzde devasa bir sorun olarak bulanan Dubai Ticaret Merkezi’nin tüm hesapları bağımsız denetçiler tarafından denetlenmektedir. Bağımsız Denetçilerin raporu sonuçlanmak üzeredir. Kayseri OSB’nin menfaatleri doğrultusunda hareket edilip rapor ilgili mercilere ulaştırılacaktır. Kayseri OSB’yi asli vazifelerine döndürdük ve döndürmeye de devam ediyoruz. Birinci 6 ayda, Kayseri OSB’mizin en yeterli halde hizmet sunması için verdiğimiz uğraşımızın meyvelerini de aldık. Bankalara borçlu olarak devralmış olduğumuz Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ni ayağa kaldırdık. 24 Haziran 2022 tarihinden bugüne kadar bankalardan tek kuruşu kredi kullanılmamıştır. Aziz Allah’a çok şükür ki, Kayseri OSB artık gereği olmayan harcamalardan arınmıştır ve tek kuruş borçlu değildir. Kayseri OSB’miz 2018 yılından bu yana mali açıdan en kusursuz periyodunu yaşamaktadır. Bugün itibariyle kasasında 150 milyon TL’yi aşan nakdi ve gayri nakdi bir varlığımız bulunmaktadır. Bu sayı idaremizin yüz akıdır, sanayicimize hizmet aşkımızın göstergesidir.” diye konuştu.

Başkan Yalçın konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Görevde olduğumuz yaklaşık 1 yıllık süreçte her hizmeti tekrar kurgulamak ve daha uygununa ulaşmak ismine çalıştık. Sanayicimizi desteklemek, külfetleri kısa müddette çözebilmek ve eksikleri tamamlamak için birçok projeyi de gündemimize aldık. Kayseri OSB Fuar Merkezimizde yılda 12 fuar yapabilmek amacıyla yola çıktık. 2023 yılında 6 fuar yapılması için planlamamızı gerçekleştirdik. Fakat, 6 Şubat Kahramanmaraş zelzeleleri sonrasında fuar tertiplerinde değişimler yapılması zarurî olmuştur. Sarsıntı sonrasında Kayseri OSB Fuar Merkezimiz, Kayseri iş dünyasının katkıları ile LOJİSTİK ÜS haline getirilmiştir. Kayseri OSB idaresi olarak, fuarlardan elde edeceğimiz gelirlerimizin kıymetli bir kısmından vazgeçtik. Sarsıntıdan etkilenen insanlarımızın yarasına merhem olabilmek için uğraş gösterdik. Kayseri OSB’de meslek yüksekokulu kurulması projemizde büyük ilerleme sağladık. Kayseri Üniversitesi ile imzaladığımız protokol ile 8 bin metrekare yerimizin kullanıma açtık. Kayseri OSB sonları içinde aktif halde güvenliğin sağlanması bakımından çalışmalar yürüttük.

Bölgemiz ana girişlerinde Nizamiye Projemizi hayata geçirdik. Ambar mevkiinde yakın vakitte birinci nizamiyemizin temelini daima birlikte atacağız inşallah. Polisimizin bölgemiz hudutları içinde Gece Devriyesine başlamasını sağladık. Bilişim ve teknoloji alt yapımıza ait yatırımlarımızı gerçekleştirdik. Sanayicilerimizin GES gereksinimlerinin karşılanması için yaklaşık 100 milyon TL fiyatındaki alt yapı yatırımını planladık. Bu yaz inşallah etap etap gerçekleştireceğiz.

Kayseri OSB’mizde büyük bir gereksinim olan sıhhat merkezi kurulması tarafında Sıhhat Bakanlığımız ile çalışma programı başlattık. Fevzi Mercan cami önünde yeni iş merkezi yapılması için projemizde son evreye geldik. Yaklaşık fiyatı 90 milyon TL olan asfaltlama çalışmalarımıza Mayıs ayında başlıyoruz. Bu sayede bölgemizdeki ulaşımı daha nitelikli bir hale getireceğiz. Dağ parselleri mevkiinde hayırsever-bölge işbirliği ile yeni bir cami inşası projemizi oluşturduk.

Yeri gelmişken şu hususu tabir etmeliyim ki, Kayseri OSB idare ve kontrol heyetlerindeki tüm arkadaşlarımız büyük bir fedakârlıkla çalışıyorlar. Bu manada idare ve kontrol şurası üyesi arkadaşlarıma sizlerin huzurunda teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim emek veren tüm idaremizden ve bölge müdürlüğü işçimizden de razı olsun. Sanayicilerimizin ihracat, üretim ve istihdam yürüyüşünde Kayseri OSB idaresi olarak bize düşen ne varsa yerine getireceğimizi bilmenizi istiyorum. Bu his ve kanılarla 20. Olağan Mali Genel Konseyimizin Bölgemize, kentimize ve ülkemize hayırlar getirmesini bir defa daha Ulu Allah’tan niyaz ediyor, hepinizi hürmetle selamlıyorum.”

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 20. Mali Genel Kurulu’na katılan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Bildiğiniz üzere 2 buçuk aydır Kayseri’de değildim. Sarsıntı bölgesinde hem zelzeleyle, afetle gayret edebilmek hem de zelzelenin yaralarını sarabilmek için bir uğraşın içerisindeydik. Kayseri’ye geldiğimde ve 8 buçuk aylık müddet içerisinde bu ilin valisi olmaktan ötürü her gün gurur duydum. Bu 2 buçuk aylık müddet içerisinde gördüm ki duyduğum gururun on kat artması gerekiyormuş zira Kayseri yağmur oldu ve afet bölgesine yağdı. Yaraların sarılması için her yerde bir Kayserili vardı. Bu türlü bir ilin valisi olmak, bu türlü bir ile hizmet etmekten ötürü erdem duyduğumu tekrar belirtmek isterim.” diye konuştu.

Genel konseye katılan Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç ise, “Organize Endüstrimizin sahiden onuruna, konumuna yakışan bir anlayış içerisinde yapılan nezih bir genel konsey gördüm. Sizleri, kentimizi seviyoruz ve sevdalıyız. 16 ilçe belediye lideri kardeşlerimizle el ele çalışıyoruz. 2 devir pandemi yaşadık akabinde zelzele ve Rusya-Ukrayna savaşı, sel felaketi gördük. Dünyadaki krizin yanında ülkemizin her pozisyonunu ilgilendiren ve ister istemez ekonomiyi önemsediğimiz durumda bu türlü devirlere karşın Kayserimiz hayırseverliğiyle, fedakârlığıyla ve yaptığı çalışmalarla yüz akımız oldu. Mahallî idareler olarak buna karşın hizmetten hizmete koştuk. İktisada can suyu verecek çalışmalar yaparken 4 milyar dolara varan ihracatımız ile yüz akımız olurken bilhassa ticaret ve sanayi odamızın yapmış olduğu çalışmalar münasebetiyle organize sanayimizi 150den fazla ülkeye ihracat yapma suretiyle gururumuz oldunuz. İnşallah 4. Organize sanayi bölgemizde hayata geçer diyorum ve çalışmalar devam ediyor. Sanayi deyince akla sadece makine gelmez, tarım da akla gelir. Tarımla ilgili sulama konusunda Sayın Cumhurbaşkanımız; ‘üretmesi sizden uygun fiyata su vermesi bizden’ diyor ve yüzde 50 indirim muştusunu veriyor” dedi.

Genel Kurul’da Divan Başkanlığı da yapan Melikgazi Belediye Lideri Mustafa Palancıoğlu da, ”Her vakit söylüyorum Cenab-ı Allah sanayicimizin yüzünü güldürsün, onların daha çok üretim ve ihracat yaparak hem kentimize hem ülkemize katma kıymet üretim yaparak önünü açmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Sarsıntıdan ötürü tekrar geçmiş olsun diyorum. Kayseri olarak endüstrici, ticaret adamı, esnaf ve hayırseverlerimizin bu süreçte çok büyük takviyeleri oldu ben herkese teşekkür ediyorum. Sayın valimiz koordinatör vali olarak oraya gitti ve biz arandığımızda neye gereksinim varsa TIR ile gönderdik. Kayseri zelzele uyum merkezi kurarak sanayi odamız, ticaret odamız, OSB liderlerimiz, Kızılay’ımız ve tüm kurumlarımız belediyelerimizle de hareket ederek 700 TIR’dan fazla yardımı zelzele bölgelerine gönderdik” formunda konuştu.

KAYSO Lideri Mehmet Büyüksimitci ise, “Birlik ve beraberlik içerisinde çok daha hoş işler yapacağız. Bütün emektar arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Daima birlikte hareket edeceğiz. Sağ olun var olun” tabirlerini kullandı.

KTO Lideri Ömer Gülsoy da, “Ülkemiz ve kentimiz için iktisadına, ticaretine, istihdamına katkı vermek için can siper hane çalışan çok bedelli sanayicilerimiz, değeri üyelerimiz ve bedelli iş insanları hepinizi selamlıyorum. Alınan kararların iyi olmasını diliyorum. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Tam gaz çalışmaya, ülkemiz ve kentimiz için üretmeye, ihracatımızı arttırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İlginizi çekebilir

12 bin hektar ıslah ediliyor

12 bin hektar ıslah ediliyor

hack forum hacker site gaziantep escort bayan gaziantep escort Shell download cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı
tokat escort muğla escort fethiye escort göcek escort hack forum bahis forum deneme bonusu forum babilbet giriş babilbet giriş fethiye escort bahis siteleri deneme bonusu veren siteler
hack forum